Štúdia a certifikácia DERMATEST®

Dermatest pečeť

 

Účinky produktu Skinanim preukázala klinická štúdia

Balzamy Skinanim získali dermatologickú certifikáciu od inštitútu Dermatest®, poprednej európskej lekárskej výskumnej spoločnosti v nemeckom Münsteri.

Cieľom štúdie Dermatest® bolo preskúmať znášanlivosť denného a nočného balzamu u pacientov s atopickým ekzémom a lupienkou. Do štúdie bolo zaradených 20 dospelých účastníkov, z ktorých 10 trpelo atopickým ekzémom a 10 psoriatickými stavmi pokožky, všetci v tom čase v pokojovej fáze ekzému. Testu sa zúčastnilo 10 žien a 10 mužov s vekovým priemerom 51 rokov, pričom najmladší účastník testovania mal 22 a najstarší 75 rokov.

Účastníci používali balzamy Skinanim 4 týždne, vždy 1x ráno denný balzam a 1x večer nočný balzam. Produkty boli aplikované predovšetkým na pokožku tváre a následne lokálne i na postihnuté oblasti po celom tele.

 

Hodnotenie účastníkov po ukončení testovania

Ani jeden z účastníkov sa k tolerancii produktov pokožkou nevyjadril negatívne, 15 z nich ju označilo ako dobrú, 4 dokonca ako veľmi dobrú. 16 z 20 účastníkov súhlasilo s tým, že produkt redukuje začervenanie pokožky a všetci účastníci potvrdili, že aplikácia produktov ich pokožke prospela a jej stav sa evidentne zlepšil. 16 z 20 testovaných potvrdilo zníženie svrbenia iritovaných miest. 17 z 20 testovaných potvrdilo, že počas testovania boli výrazne potlačené symptómy atopického ekzému/lupienky. 18 z 20 účastníkov by produkt odporučilo aj iným.

U žiadneho z účastníkov nedošlo k alergickej reakcii, ktorá by spôsobila, že by testovanie museli prerušiť, prípadne začať užívať lieky. Po skončení testovania nevykazoval žiadny z účastníkov patologické kožné zmeny v testovaných oblastiach, pričom balzamy Skinanim boli z tohto dôvodu ohodnotené ako veľmi dobre tolerované a nevedúce k nežiaducim reakciám.

 

Na základe veľmi dobrej znášanlivosti v priebehu štvortýždňového testu získal Skinanim balzam pečať Dermatest® s piatimi hviezdičkami, čo je v rámci stupnice inštitútu Dermatest nejvyššie možné hodnotenie.

Podrobný popis štúdie Dermatest®, vrátane metodiky, výsledkov záverečného dotazníka (hodnotenie účastníkmi) a fotografií pred/po (v anglickém jazyce, 5,1 MB).

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie